Полтавська птахофабрика організована в 1956 році на базі птахокомбінату. Її початкова потужність - 20 тисяч курей-несучок, які розміщувалися в трьох одноповерхових пташниках з підлоговим утриманням, з річним виробництвом - 4 млн. Штук яєць.

З 1969 року починається розширення фабрики за рахунок освоєння нового майданчика в селі Стасі з промислового птахівництва харчових яєць. Цього року вводяться в експлуатацію перші три одноповерхові пташника на 10 тисяч курей-несучок кожен. Одночасно ведеться будівництво об'єктів допоміжного призначення: котельні, газорозподільних пунктів, газопроводу високого та середнього тиску, блоку конторських приміщень, об'єктів каналізації і водопроводу, і ін.

 images

 У 1970 році вводяться в експлуатацію чотири пташника на 60 тисяч курей-несучок, в 1971 році - два пташника на 40 тисяч, в 1972 році досягається потужність 250 тисяч курей-несучок. До цього часу завершується реконструкція трьох існуючих і будівництво двох нових пташників батьківського стада на майданчику репродуктора з виробництва гібридних яєць. Кількість посадочних місць доводиться до 75 тисяч.

У 1977 році фабрика приступає до другого збільшення потужності. За три роки виконується реконструкція 20 існуючих пташників з перекладом птиці на клітинне зміст і будується два нових чотириповерхових пташника на 195 тисяч курей-несучок кожен. З 1978 року птахофабрика - головне підприємство Полтавського виробничого об'єднання по птахівництву. З 1980 року потужність фабрики становить 682 тисячі курей-несучок. На промисловому майданчику в селі Стасі споруджується забійний цех з лінією повного патрання птиці і холодильником, цех по санітарному забою птиці та переробки відходів птахівництва з виготовленням м'ясо-кісткового борошна.

 ink

З метою становлення підприємства з закритим циклом виробництва фабрика в 1980 році приступила до освоєння нового майданчика та будівництва майданчика по вирощуванню гібридного молодняку ​​від 1 до 120 днів. Вводиться в експлуатацію перший пташник на 108 тисяч молодняка.

Протягом 1981-1982 років введено в експлуатацію ще чотири чотириповерхових пташника, і поголів'я доводиться до 520 тисяч голів одночасної посадки молодняку ​​на вирощування.